Pasowanie na ucznia i sportowca

28 października 2013

Pasowanie na ucznia i sportowca odbyło się dnia 21 października 2013 roku. Na uroczystość przybyło  wielu znamienitych gości. Znaleźli się wśród nich przedstawiciele Klubu Sportowego „Zawisza” , Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Rady Osiedla Leśne, dyrektor Bursy nr 2 – pani Danuta Kamińska-Skulich oraz pani Barbara Maćkowska były dyrektor naszej szkoły. Gościem specjalnym naszej uroczystości była pani Aleksandra Burchacka, córka patronki szkoły Teresy Ciepły. Nie lada atrakcją była obecność znanych sportowców. Zaszczycił nas trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wielokrotny mistrz Europy i Polski, gimnastyk pan Andrzej Szajna, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, lekkoatletka Iga Baumgart oraz piłkarze drużyny Zawiszy Łukasz Skrzyński, Paweł Abbot, Damian Ciechanowski, Kornel Sochań.

Uroczystość rozpoczęło ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 15 i Szkoły Podstawowej nr 69 Mistrzostwa Sportowego. Najmłodsi z przejęciem i dumą powtarzali słowa przysięgi czytanej przez panią Aleksandrę Burchacką. Po akcie ślubowania  dyrektor wraz z wicedyrektorami dokonali symbolicznego aktu pasowania  naszych najmłodszych „magicznymi” ołówkami, przyjmując ich w ten sposób do społeczności szkolnej.

Kolejnym punktem programu było pasowanie na sportowca. Najpierw ślubowanie składali uczniowie klas: 1c, 1d, 4b, 4c, 4d Szkoły Podstawowej nr 69 MS powtarzając słowa za panem Andrzejem Szajną, a później do ślubowania przystąpili uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 57 Mistrzostwa Sportowego. Słowa ich przysięgi  odczytał   kapitan zespołu piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz pan Łukasz Skrzyński .

Uroczystość uświetniły występy artystyczne i sportowe. Uczniowie klas  2b i 3b, przygotowani przez panie Dorotą Jankowską i Małgorzatę Bulman-Goździckiej, przenieśli nas do krainy Smerfów. Występ  ubarwiły wesołe piosenki oraz układy taneczne.

Występy sportowe rozpoczęły się od pokazu akrobatycznego przygotowanego przez uczniów klasy  2d SP 69 MS pod kierunkiem pani Katarzyny Rochowiak. Kolejną atrakcją był pokaz aktualnych Mistrzów Polski w Akrobatyce Sportowej w składzie: Karol Ciarkowski, Anna Jurek, Dominika Kluz, Natalia Wróblak, Karolina Staszak, Julia Wieczorek, Klaudia Kuffel i Maja Niklewicz. Uczniów przygotował do pokazu pan Krzysztof Czaja.

Niespodzianką wieczoru był występ pary tanecznej z zespołu Sigma. Patrycja Sech i Karol Ossowski trenowani przez panią Wiesławę Pilewską brawurowo odtańczyli układ do przeboju Karin Stanek „Autostop”.

Dopisali oczywiście Rodzice naszych uczniów, trybuny pękały w szwach. Gromkimi brawami nagradzali poszczególne występy. Zadowoleni, z uśmiechem na twarzy opuszczali naszą szkołę.
Uroczystość pasowania na ucznia i sportowca możemy uznać za udaną.